لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی یکی از انواع لوله‌های پلی اتیلن است که امروزه دارای کاربردهای زیادی بوده و می‌توان از آن در فاضلاب‌های خانگی و صنعتی استفاده کرد. این لوله‌ها در واقع نوعی لوله دوجداره هستند که برای طراحی و ساخت قسمت‌های داخلی آنها از پلاستیک استفاده شده است. یکی از ویژگی‌های مهم این محصولات این است که دیواره داخلی آنها به شکلی کاملا صاف طراحی و تولید شده و همین عامل نیز باعث می‌شود تا سیالات به‌راحتی از داخل آن عبور کنند.

این لوله‌های پلی اتیلن دارای ویژگی‌های کاربردی دیگری نیز هستند که از جمله آنها می‌توان به وزن مناسب، استحکام و مقاومت بالا و البته قیمت مناسب اشاره کرد. برای تولید و ساخت این لوله‌های پلی اتیلن از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های خاصی استفاده می‌شود که باعث بهبود کیفیت و طول عمر آنها می‌شود. در ادامه قصد داریم کمی بیشتر درباره لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید مطالعه ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

آشنایی با لوله پلی اتیلن فاضلابی

امروزه در سیستم‌های فاضلابی حتما باید از لوله‌های مخصوص استفاده شود که دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند. این لوله‌ها معمولا دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که باعث می‌شود تا عملکرد مدنظر را در صنعت فاضلاب ارائه دهند. یکی از انواع لوله‌هایی که امروزه در این زمینه استفاده می‌شود لوله پلی اتیلن فاضلابی است. این لوله‌ها با استفاده از فناوری‌های روز دنیا تولید می‌شوند و استحکام بسیار بالایی که دارند باعث می‌شود تا گزینه بسیار جذابی برای استفاده در سیستم‌های فاضلابی باشند.

برای تولید و ساخت این لوله‌های پلی اتیلن از یک نوع متریال پلاستیکی که ترکیبی از چندین پلیمر است استفاده می‌شود. استفاده از ترکیب چندین پلیمر باعث افزایش استحکام و مقاومت و درعین‌حال کاهش وزن این محصولات می‌شود. یکی از نکات مهم در خصوص این لوله‌های پلیمری این است که خود این محصولات نیز دارای انواع مختلفی هستند. به همین علت در زمان خرید آنها باید دقت و توجه کافی را داشت تا بهترین و مناسب‌ترین محصول را بر اساس نیازها خریداری کنید.

در ادامه بیشتر درباره هریک از انواع مختلف این لوله‌‌های پلی اتیلن صحبت خواهیم کرد.

لوله پلی اتیلن فاضلابی

ویژگی‌های ساختاری لوله پلی اتیلن فاضلابی

برای تولید و ساخت لوله پلی اتیلن فاضلابی از نوع جدیدی از پلیمرها و ترکیبی از آنها استفاده می‌شود که به میزان زیادی روی کیفیت ساخت و طول عمر این محصولات اثرگذار است. یکی از ویژگی‌های مهم ساختاری این لوله‌های پلیمری این است که سطح داخلی آنها به‌صورت کاملا صاف ساخته شده و به همین علت نیز سیالات فاضلابی به‌راحتی از داخل این لوله‌ها عبور کرده و مشکلی را از نظر مسدود شدن لوله به وجود نمی‌آورند. از طرف دیگر باید به استحکام بسیار بالای این لوله‌ها نیز اشاره کنیم.

باتوجه‌به پلیمر خاصی که در ساخت این محصولات استفاده می‌شود آنها دارای استحکام بسیار بالایی هستند و در اثر فشار و ضربه نیز آسیب چندانی به آنها وارد نمی‌شود. این ویژگی ساختاری بسیار مهم این امکان را فراهم می‌کند تا انواع مختلف لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی را در سیستم‌های فاضلاب شهری و صنعتی استفاده کنید. لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی به شکلی طراحی شده‌اند که وزن کمی داشته باشند. به علت وزن پایین این محصولات نصب کردن و استفاده از آنها بسیار ساده‌تر خواهد شد.

همان‌طور که اشاره کردیم از انواع پلیمرهای پلاستیکی برای تولید و ساخت این لوله‌های فاضلابی استفاده می‌شود. این پلیمرها مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی موجود در فاضلاب‌های شهری و صنعتی هستند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا آنها در برابر خوردگی نیز بسیار مقاوم بوده و عملکرد خوبی را در شرایط مختلف از خود نشان دهند. این مسئله به طور مستقیم روی طول عمر لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی نیز اثرگذار است.

لوله پلی اتیلن فاضلابی چه مزایای مهمی دارد؟

از جمله مهم‌ترین مزایای لوله پلی اتیلن فاضلابی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این محصولات دارای طول عمر بالایی هستند و باتوجه‌ به قیمت مناسبی که دارند از نظر اقتصادی می‌توانند یکی از به‌صرفه‌ترین گزینه‌ها برای خرید و استفاده شما باشند. از طرف دیگر وزن پایین این محصولات جابه‌جایی و حمل‌ونقل آنها را نیز ساده‌تر می‌کند. یکی از مزایای کلیدی این محصولات این است که نصب کردن آنها بسیار ساده و راحت است و نیازمند صرف انرژی و زمان زیادی نخواهد بود.

این محصولات دارای اتصالات مختلفی هستند که استفاده از این اتصالات می‌تواند به طور مستقیم روی روند نصب و همین‌طور عملکرد آنها اثرگذار باشد. دیواره بیرونی این لوله‌های فاضلابی به‌صورت موجدار طراحی و ساخته شده که باعث می‌شود تا آنها استحکام بالایی در برابر شرایط مختلف داشته باشند.

استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه

در زمان خرید لوله‌های مخصوص سیستم‌های فاضلابی یکی از مهم‌ترین عواملی که باید مورد بررسی قرار گیرد مسئله استحکام در برابر ضربه است. سیستم‌های فاضلابی ممکن است به دلایل مختلف ضربه ببینند. به همین علت نیز لوله‌هایی که در این حوزه استفاده می‌شوند حتما باید دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر این ضربات باشند. باتوجه‌به این‌که سطح خارجی لوله پلی اتیلن فاضلابی به شکل ویژه و انعطاف‌پذیری طراحی شده این محصولات مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند.

موجدار بودن و انحرافی که روی سطح بیرونی این لوله‌ها وجود دارد می‌تواند ضربه را به خود جذب کرده و آن را به قسمت پشتی منتقل کند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا از آسیب رسیدن به این لوله‌ها در اثر ضربه به میزان زیادی جلوگیری شود. البته باید دقت داشته باشید که در زمان نصب این لوله‌ها حتما قسمت‌های پشتی را بادقت پر کنید تا از آسیب رسیدن به قسمت‌های پشتی در اثر ضربه جلوگیری کرده باشید.

فراموش نکنید که این لوله‌ها در قطرهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که شما باید بر اساس نیاز خود قطر مدنظرتان را انتخاب کنید. انتخاب قطر مناسب نیز می‌تواند به میزان زیادی روی جلوگیری از آسیب رسیدن به این لوله‌ها در اثر ضربه جلوگیری کند.

پلی اتیلن

نکاتی مهم برای نصب لوله پلی اتیلن فاضلابی

در زمان نصب لوله پلی اتیلن فاضلابی باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید. اولین نکته این است که لوله‌ها حتما باید روی یک محیط یکنواخت که ترجیحا با خاک پر شده است قرار گیرند و حتما باید تا حداقل 10 سانتی‌متر از بستر آنها را نیز سنگ‌ریزه یا سنگ‌های خرد شده تشکیل دهند. البته در شرایطی شما می‌توانید از مخلوط شن و ماسه نیز برای این کار استفاده کنید که در این صورت عمق شن و ماسه شما حداقل باید 20 سانتی‌متر باشد.

در زمان نصب این لوله‌ها حتما باید به تراز بودن آنها دقت و توجه کافی داشته باشید. فراموش نکنید که لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی معمولا دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا روند نصب آنها ساده‌تر شود. بااین‌حال بهتر است که در زمان نصب استانداردها را رعایت کنید تا مشکلی برای لوله‌های شما به وجود نیاید. در زمان نصب این محصولات حتما سعی کنید از مواد پرکننده اطراف لوله که به‌صورت استاندارد تولید شده‌اند نیز استفاده کنید.

برای خرید و استفاده از چنین موادی بهتر است که حتما با افراد متخصص و کارشناس در این حوزه مشورت کنید.

نگهداری و جابه‌جایی لوله پلی اتیلن فاضلابی

در زمان جابه‌جایی و البته نگهداری از لوله پلی اتیلن فاضلابی باید دقت داشته باشید که این لوله‌ها خراشیده نشوند. خراشیدگی تا 10 درصد دیواره این لوله‌ها معمولا نمی‌تواند تاثیر چندانی روی عملکرد و طول عمر آنها داشته باشد؛ ولی زمانی که این درصد خراشیدگی به علت نگهداری نادرست افزایش پیدا می‌کند معمولا هم عملکرد این محصولات را تحت تاثیر قرار می‌دهد و هم به میزان زیادی روی کاهش طول عمر آنها اثرگذار است.

یک نکته بسیار مهم دیگر که باید در خصوص نگهداری از این محصولات بدانید این است که آنها دارای یک روکش به رنگ مشکی یا آبی هستند که از این محصولات در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید جلوگیری می‌کند. معمولا حداکثر زمانی که پیشنهاد می‌شود این محصولات را ذخیره و نگهداری کنید 12 ماه است؛ ولی گاهی اوقات شما می‌توانید برای مدت‌زمانی طولانی‌تر نیز از آنها نگهداری کنید بدون این‌که مشکلی برای لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی شما به وجود بیاید.

دقت داشته باشید که اگر قصد دارید آنها را برای طولانی‌ مدت نگهداری کنید حتما باید آنها را با تجهیزات مخصوص بپوشانید تا آسیبی به این محصولات وارد نشود.

با انواع مختلف لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی بیشتر آشنا شوید

لوله پلی اتیلن فاضلابی از جهات مختلف به انواع متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شود که هریک از آنها دارای کاربردهای مخصوص به خود هستند. اولین نوع از دسته‌بندی این محصولات از نظر تک‌جداره یا دوجداره بودن محصولاتی است که شما خریداری می‌کنید. لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی تک‌جداره معمولا از یک‌لایه بیرونی تشکیل شده‌اند و به همین علت نیز دارای مقاومت کمتری در برابر لوله‌های دوجداره هستند؛ ولی در عوض وزن آنها کمتر بوده و به همین علت نیز جابه‌جایی و حمل‌ونقل آنها ساده‌تر خواهد بود.

لوله‌های فاضلابی شهری و صنعتی از دیگر دسته‌بندی‌های موجود برای این محصولات به شمار می‌آیند. معمولا لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی صنعتی دارای قطر بیشتری بوده و البته مقاومت آنها نیز در برابر مواد شیمیایی بیشتر است. قطر و ابعاد بزرگ‌تر این محصولات به‌راحتی باعث می‌شود تا شما بتوانید از آنها در سیستم‌های فاضلاب صنعتی و برای انتقال حجم عظیمی از فاضلاب استفاده کنید.

زمانی که قصد خرید انواع لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی را دارید حتما باید مشخص کنید که کدام نوع و با چه اندازه‌ای می‌تواند نیازهای شما را به‌خوبی برطرف کند.

مشخصات فنی لوله پلی اتیلن فاضلابی

یکی از جذابیت‌های طراحی و ساخت لوله پلی اتیلن فاضلابی این است که این محصولات به شکلی طراحی شده‌اند که نویز را به میزان زیادی در طول سیستم‌های فاضلابی کاهش می‌دهند. عملکرد زهکشی مناسب این لوله‌های پلی اتیلن باعث کاهش نویز و در نتیجه طول عمر هرچه بیشتر سیستم‌های فاضلابی خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های مهم این محصولات می‌توان به این موضوع اشاره کرد که آنها در برابر دماهای بالا نیز بسیار مقاوم بوده و می‌توانند تا 100 درجه سانتی‌گراد را نیز تحمل کنند.

از طرف دیگر استفاده از این محصولات در محیط‌هایی که دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد؛ چراکه این محصولات در برابر یخ‌زدگی نیز کاملا مقاوم هستند. در زمان تولید و ساخت لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی آزمایش‌ها و تست‌های زیادی روی این محصولات صورت می‌گیرد که کیفیت ساخت آنها را بادقت بالایی بررسی کرده و باعث تولید محصولاتی استاندارد می‌شود.

سطح خارجی این محصولات در آزمایش‌های مختلف تست می‌شود تا تولیدکنندگان مطمئن شوند که این لوله‌های پلی اتیلن کاملا در برابر ضربه و البته فشار بیرونی مقاوم بوده و در طول زمان آسیبی به آنها وارد نمی‌شود.

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی و عوامل موثر بر آن

زمانی که قصد خرید انواع لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی را دارید احتمالا نگرانی‌هایی در خصوص قیمت این محصولات نیز ممکن است برای شما به وجود بیاید. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم روی قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی اثرگذار باشند. یکی از مهم‌ترین این عوامل برند سازنده محصولاتی است که شما خریداری می‌کنید. هرچه برند سازنده این لوله‌ها معتبرتر و مشهورتر باشد کیفیت بالاتر و طبیعتا قیمت بالاتری را نیز در محصولات خود به شما ارائه می‌دهد.

از طرف دیگر نوع لوله‌های پلی اتیلن که شما خریداری می‌کنید نیز به طور مستقیم روی قیمت آنها اثرگذار خواهد بود. در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی دارای انواع مختلفی هستند که هریک دارای کاربردهای مخصوص به خود بوده و در نتیجه قیمت مخصوصی نیز دارند. اندازه و ابعاد لوله‌ها نیز عامل مهم دیگری است که روی قیمت آنها اثر می‌گذارد. نباید فراموش کنید که هرچه کیفیت ساخت لوله‌ها بالاتر باشد و استانداردهای بیشتری در ساخت آنها رعایت شده باشد قیمت آنها نیز بیشتر می‌شود.

اگر شما هم علاقه‌مند به دسترسی به جدیدترین لیست قیمت لوله پلی‌اتیلن هستید می‌توانید همین حالا از خدمات سایت ما استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

لوله پلی اتیلن فاضلابی یکی از انواع لوله‌های پلی اتیلن است که امروزه به طور گسترده‌ای در سیستم‌های فاضلابی به کار می‌رود. این محصولات در دو نوع دوجداره و تک‌جداره تولید و ساخته می‌شوند. از جمله ویژگی‌های مهم این لوله‌ها می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، انعطاف‌پذیری، طول عمر بالا و قیمت مناسب آنها اشاره کرد. اگر شما هم درصدد خرید لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سایت پلی کاران نیز در این زمینه استفاده کنید.

 

  • نکات مهم برای نصب لوله پلی اتیلن فاضلابی چیست؟
  • عوامل موثر بر قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی چیست؟
  • مشخصات فنی لوله پلی اتیلن فاضلابی چیست؟

برای خرید محصولات پلی اتیلن و اطلاع از قیمت ها با پلیکاران تماس بگیرید.

 

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مشاوره و دریافت پیش فاکتور
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید