مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن : پلی اتیلن ها خانواده ای از رزین ها می باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن C2H4 بدست می آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب MFI، بلورینگی، درجه شاخه ای و شبکه ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پایین را به عنوان روان کننده  Lubricant به کار می برند.

مشخصات اصلی پلی اتیلن چیست؟

 • در نگاه کلی پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از  ساده ترین و ارزان ترین پلیمرها است. پلی اتیلن جامدی مومی و غیر فعال است.
 • این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می اید و بطور خلاصه به صورت PE نشان داده می شود. مولکول اتیلن دارای یک بند دوگانه است .
 • در فرایند  پلیمریزاسیون بند دوگانه هر یک از مونمرها شکسته شده و به جای آن پیوند ساده ای بین اتم های کربن مونومرها ایجاد می شود و محصول ایجاد شده یک درشت مولکول است.
 • واکنش تهیه پلی اتیلن تاریخچه تولید پلی اولین بار به طور اتفاقی توسط شیمیدان آلمانی Von Pechmanv Hans سنتز شد.
 • او در سال 1898 هنگام حرارت دادن دی آزومتان، ترکیب مومی شکل سفیدی را سنتز کرد که بعدها پلی اتیلن نام گرفت.

انواع پلی اتیلن ها و دسته بندی آنها

انواع مواد پلی اتیلن طبقه بندی پلی اتین ها بر اساس دانسیته آنها صورت می گیرد که در مقدار دانسیته آنها صورت می گیرد که در مقدار داننسیته اندازه زنجیر پلیمری و نوع و تعداد شاخه های موجود در زنجیر دخالت دارد:

 • این پلی اتیلن با دانسیته بالا HDPE پلی اتیلن دارای زنجیر پلیمری بدون شاخه است بنابراین نیروی بین مولکولی در زنجیرها بالا و استحکام کششی آن بیشتر از بقیه پلی اتیلن ها است . شرایط واکنش و نوع کاتالیزور مورد استفاده در تولید پلی اتیلن HDPE موثر است. برای تولید پلی اتیلن بدون شاخه معمولا از روش پلیمریزاسیون با کاتالیزور زیگلر ناتا استفاده می شود.
 • این پلی اتیلن با دانسیته پایین LDPE پلی اتیلن دارای زنجیری شاخه دار است نمیتوانند LDPE بنابراین زنجیرهای به خوبی با یکدیگر پیوند برقرار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیق و استحکام کششی کمتری است. این نوع پلی اتیلن معمولا با روش پلیمریزاسیون رادیکالی تولید می شود. از خصوصیات این پلیمر انعطاف پذیری و امکان تجزیه به وسیله میکروارگانیسم ها است.
 • پلی اتیلن خطی با دانسیته LLDPE این پلی اتیلن یک پلیمر خطی با پایین تعدادی شاخه های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن های بلند زنجیر ایجاد می شود.
 • پلی اتیلن با دانسیته متوسط MDPE است. لوله پلی اتیلنی کاربرد پلی اتیلن کاربرد فراوانی در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی دارد. در تولید ظروف پلاستیکیLDPE از سبک و همچنین کیسه های پلاستیکی استفاده می شود. در تولید ظروف شیر و مایعات و HDPE انواع وسایل پلاستیکی آشپزخانه کاربرد دارد.

برای دیدن صفحه محصولات پلی اتیلن کلیک کنید.

پلی اتیلن مورد استفاده در لوله های پلی اتیلن
 • در تولید لوله های پلاستیکی و اتصالات لوله کشی معمولا از MDPE استفاده می کنند.
 • LLDPE به دلیل بالا بودن میزان انعطاف پذیری در تهیه انواع وسایل پلاستیکی انعطاف پذیر مانند لوله هایی با قابلیت خم شدن کاربرد دارد .
 • اخیرا پژوهش های فراوانی در تولید پلی اتیلن هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه های کوتاه انجام شده است.
 • این پلی اتیلن ها در اصلHDPE با تعدای شاخه های جانبی هستند.
 • این پلی اتیلن ها ترکیبی، استحکام HDPE و انعطاف پذیری LDPE  را دارند.

 

پلی کاران از سال 1381، فعالیت حرفه ای خود را در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن شروع کرده است. ساخت انواع قطعات تزریقی، اتصالات دست ساز، ساخت لوله آبیاری و به ویژه ارائه خدمات لوله کشی و کشاورزی از جمله فعالیت های این شرکت در ابتدای فعالیت حرفه ای بوده است. برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان کلیک کنید.

برای خرید محصولات پلی اتیلن و اطلاع از قیمت ها با پلیکاران تماس بگیرید.

 

 

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مشاوره و دریافت پیش فاکتور
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید