پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن چیست ؟ پلی اتیلن از انواع پلیمر های گرمانرم می باشد. این ماده با رسیدن به نقطه انجماد به حالت جامد و با نقطه ذوب خود به حالت مایع در می آید.

واکنش شیمیایی تولید پلی اتیلن

پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که معمولا از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به وجود می آید. پلی اتیلن به اختصار PE polyethylene نامیده می شود. پلی اتیلن اکثر درجهت ساخت ترکیبات پلاستیکی استفاده می شود تا به صورت خالص مورد استفاده قرار گیرد. پلی اتیلن ها خانواده ای از گرمانرم ها می باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن بدست می آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمزاسیون این ماده می توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب، بلورینگی، درجه شاخه ای و شبکه ای شدن وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس های امتزاج پذیر(مخلوط پذیر) با پارافین می باشند. و نهایتا پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از 6000 در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می دهند.

پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده ای است، به طوری که ساده تر از تمام پلیمرهای تجاری می باشد. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده است.

با توجه به خواص بسیار مطلوب مواد پلی اتیلن لوله های ساخته شده از جنس پلی اتیلن برای انتقال آب، گاز و فاضلاب بسیار ایده آل هستند. قطر این لوله ها از 6 میلیمتر تا بیش از دو متر نیز می باشد که لوله های قطور بیشتر جهت انتقال فاضلاب استفاده می شوند. این لوله ها طبق استاندارد 14427 ایران تولید می شوند که در آن وزن، ضخامت و مواد اولیه لوله مشخص شده است.

گریدهای مختلف محصولات پلی اتیلن

این لوله ها در گرید های مختلف PE80، PE63، PE40، PE100 و در فشار های 4 تا 25 اتمسفر تولید می شوند. لوله پلی اتیلن نسبت به  لوله مانیسمان مقرون به صرفه تر و عمر بالاتری دارند. در برابر زلزله و نشست و رانش زمین و تغییرات آب و هوا مقاومت بالایی دارند.

کیفیت لوله پلی اتیلن

کیفیت لوله از طریق تست و آزمایش آن در آزمایشگاه به دست می آید. بهترین راه برای پی بردن به کیفیت واقعی لوله پلی اتیلن این هست که مقداری از آن لوله را به آزمایشگاه های معتبر ارسال کنید تا نتیجه را به صورت کتبی به شما ارائه کنند. اما از لحاظ ظاهری می تواند موارد مانند صاف بودن یا نبودن سطح داخلی یا خارجی لوله را بررسی کنید زیرا لوله های پلی اتیلن بی کیفیت اغلب سطح زبرتری دارند.

برای دیدن صفحه محصولات پلی اتیلن کلیک کنید.

پلی کاران از سال 1381، فعالیت حرفه ای خود را در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن شروع کرده است. ساخت انواع قطعات تزریقی، اتصالات دست ساز، ساخت لوله آبیاری و به ویژه ارائه خدمات لوله کشی و کشاورزی از جمله فعالیت های این شرکت در ابتدای فعالیت حرفه ای بوده است. برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان کلیک کنید.

برای خرید محصولات پلی اتیلن و اطلاع از قیمت ها با پلیکاران تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مشاوره و دریافت پیش فاکتور
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید