کابل لوله مخابرات فیبرنوری

کابل لوله مخابرات فیبرنوری از سری کابل هایی است که برای محافظت از سیم های دارای رشته های بلند و بسیار باریک نوری مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های مخابراتی توانمندی انتقال نور و داده های از این دست را از یک مبدا خاص به یک مقصد خاص دارند. اطلاعات و تصاویر و همچنین صدا ها و داده های دیگر را می توان بوسیله کابل های لوله ای فیبر نوری انتقال داد.

در حیطه مخابرات از کابل های فیبر نوری با جنس پلی اتیلن استفاده های زیادی می شود. این امر به دلیل فضای کمتر و انتقال سریعتر دیتا ها نسبت به سایر کابل ها است. امروزه برای نگهداری و مراقبت از فیبر های نوری مخابراتی از کابل های مخصوصی با جنس پلی اتیلن استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با خصوصیات کابل لوله مخابرات فیبر نوری پلی اتیلن آشنا کنیم.

کابل لوله مخابرات فیبر نوری پلی اتیلن چیست؟

فیبر های مخابراتی عمدتا به منظور انتقال دیتا از یک مرکز به سایر مراکز و یا دیگر مکان های مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند. این سیم ها با استفاده از تکنولوژی نور اقدام به رساندن میزان خاصی از دیتا و داده هستند. حساسیت و ظرافت این سیم ها به حدی است که استفاده از کابل های لوله ای پلی اتیلن برای نگهداری آن ها امری ضروری و گریز ناپذیر است. امروزه از کابل های لوله ای مخابراتی برای سیم های فیبر نوری استفاده های زیادی می شود. از دیگر ویژگی های کابل لوله مخابرات فیبر نوری پلی اتیلن موارد زیر است:

 • کابل های لوله های مخابراتی عمدتا از مواد منسجم تر با درجه کیفی پایین تر نسبت به لوله های آبرسانی تشکیل شده اند.
 • مقاومت لوله های پلی اتیلن کابل مخابراتی به دلیل عدم فشار داخلی، کمتر از سایر لوله ها است.
 • تقویت کابل های پلی اتیلنی لوله های مخابراتی برای تحمل فشار بیرونی مد نظر تولید کنندگان است.
 • کاورینگ انواع کابل ها و سیم های مخابراتی با استفاده از این لوله های پلی اتیلنی امکان پذیر است.

ویژگی های اصلی کابل لوله مخابرات فیبرنوری

در معرفی تکمیلی این لوله ها می بایست به پوشش دهی مناسب و کامل آن اشاره کرد. لوله های پلی اتیلنی کابلی فیبر نوری عمدتا می توانند متناسب با نوع خود از نظر قطر و ضخامت، از تعداد مشخصی از فیبر های نوری محافظت کرده و از گزند تهدیداتی از جمله فشار و یا ضربه و همچنین تغییرات آب و هوایی و رطوبت حفظ نمایند.

در این نوع از کابل ها به دلیل این که نیازی به مقاوم سازی درونی نیست، قیمت لوله کاهش می یابد و در هنگام تولید، مانور اصلی بر روی فشار بیرونی و تقویت آن انجام می شود. بنابر این برای خرید کابل لوله مخابرات فیبر نوری نیازی به اصرار برای خرید فشار ۶ نیست و تنها فشار های زیر ۶ که عمدتا شامل فشار ۴ می شود، کافی خواهد بود.

سایز کابل لوله مخابراتی فیبرنوری پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلنی که برای کابل کردن و یا اصطلاحا غلاف کردن سیم ها و خطوط فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرند، در سایز ها و اندازه های مختلفی متناسب با نوع کاربری و محل استفاده از آن ها تولید می شوند. این سایز ها از قطر ۱۶ میلیمتر تا ۴۰ سانتی متر دسته بندی می شوند و در سایز های مورد نیاز کاربران نیز به صورت سفارشی قابل تولید خواهند بود. انواع سایز کابل لوله مخابراتی فیبر نوری پلی اتیلن را می توانید در ادامه مشاهده فرمایید:

 • کابل لوله مخابراتی برای فیبر های نوری سایز ۱۶ میلیمتر
 • کابل لوله های فیبر نوری سایز ۲۰ میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن غلاف فیبر نوری سایز ۲۵ میلیمتر
 • لوله پلی اتیلن کابل فیبر نوری سایز ۳۲ میلیمتر
 • لوله های کاوری فیبر نوری سایز ۴۰ و ۵۰ میلیمتر
 • کاور های پلی اتیلنی فیبر نوری ۶۳، ۷۵، ۹۰، ۱۱۰ و ۱۲۵ میلی متری
 • کابل لوله مخابرات فیبر نوری سایز ۱۶۰ و ۲۰۰ میلی متری

انواع کابل فیبرنوری پلی اتیلن مخابرات

مواد تشکیل دهنده کاور های فیبر مخابراتی

برای تولید کابل لوله ای از نوعی پلاستیک فشرده که به نام پلی اتیلن شناخته می شود، استفاده خواهد شد. عمدتا استفاده از ضایعات پلیمری و پلاستیکی برای تولید این لوله ها رایج است. با توجه به این که این لوله ها عمدتا نیازی به تقویت فشار درونی ندارند و این امر به دلیل عدم انتقال سیالات از درون آن هاست، اما کیفیت ساخت این لوله ها متناسب با نوع مواد بکار رفته در آن ها بسیار مطلوب است. معمولا مواد تشکیل دهنده کاورهای فیبر مخابراتی از گرید ۲ یا مواد دوم هستند ولی این امر از کیفیت و کارایی لوله ها نمی کاهد و مصرف کنندگان این لوله ها نباید نگران خرابی آن باشند.

همچنین ممکن است این لوله ها دارای گرید های ۳ و ۴ نیز باشند که این امر می تواند ناشی از استفاده از مواد با کیفیت کمتر در ساخت لوله باشد.

انواع استاندارد های لوله کابلی مخابراتی پلی اتیلن

استاندارد رایجی برای تولید لوله های کاوری پلی اتیلنی در صنعت مخابرات و فیبر نوری وجود دارد که آن DIN 8074 است. همچنین جنس های مختلفی مطابق با این استاندارد در زمان ساخت مد نظر قرار می گیرد که از جمله آن ها PE100 و PE80 است. این استاندارد مطابقت کاملی با پارامترهای کیفی جهانی دارد و قابلیت نگهداری از فیبر های نوری را تا مدت های طولانی خواهد داشت.

مزایای استفاده از کابل لوله مخابرات فیبر نوری

استفاده از لوله های کابلی عمدتا مزایای زیادی دارد که از رایج ترین آن ها نگهداری از لوله در برابر عوامل بیرونی است. فیبر های نوری به نسبت سایر منتقل کننده های داده ای دارای آسیب پذیری بیشتری هستند. بنابر این استفاده از کابل های لوله های مخابراتی می تواند تاثیر بسزایی در طول عمر و عدم رسیدن آسیب به این منتقل کننده ها داشته باشد. از دیگر مزایای استفاده از لوله های کابلی مخابراتی موارد زیر است:

 • تمامی سیم های موجود در کابل ها برای مدت های طولانی از گزند رطوبت و فشار در امان خواهند ماند.
 • قیمت کاور کردن سیم ها بسیار کمتر از تعویض آن ها پس از فرسایش خواهد بود.
 • کابل ها قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند و برای استفاده در تمامی محیط ها مناسب هستند.
 • کابل ها توانمندی نگهداری از سیم ها را در برابر اسید ها و مواد بازی دارند.
 • وزن کم لوله ها دلیل مناسبی برای انتقال و نصب آن هاست.
 • کابل ها عایق مناسبی در برابر جریان های الکتریکی هستند.

نکات مهم پیش از خرید کابل فیبر نوری مخابراتی

کابل های لوله ای مخابرات فیبر نوری اهمیت زیادی در ماندگاری و طول عمر سیم های فیبر نوری مخابراتی دارند. به همین دلیل در هنگام خرید کابل لوله مخابرات فیبر نوری می بایست به نکات مهمی از جمله استانداردها و مواد اولیه ساخت این لوله ها توجه ویژه شود. بررسی دقیق نکاتی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت سبب می شود تا بهترین نوع لوله که مناسبت بیشتری با منظور مورد استفاده دارد، حاصل شود. از جمله نکات مهم پیش از خرید کابل فیبر نوری مخابراتی موارد زیر است:

 • لوله های پلی اتیلنی کاوری می بایست دارای OD مشخص و شناسنامه معتبر درج شده بر روی لوله باشند.
 • بررسی قطر و دهانه لوله ها برای استفاده در مکان های مختلف می بایست به صورت دقیق انجام شود.
 • بررسی مواد بکار رفته در تولید لوله ها و برخورداری از پروانه تایید کیفیت کالا نیز الزامی است.
 • اعتبار مرکز تولید و عرضه این لوله ها می بایست تایید شده باشد.

قیمت کابل لوله مخابرات فیبر نوری

همواره تعیین قیمت نهایی و دقیق کابل های لوله های مخابراتی برای حفاظت از فیبر های نوری نیاز به بررسی دقیق عوامل تاثیر گذار دارد. از مهمترین مواردی که می تواند تاثیرات مستقیمی بر روی این قیمت بگذارد، نوسانات قیمت ارز و بازار آن است.

همچنین کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت کابل و استاندارد رعایت شده در آن نیز نقش مهمی در تعیین قیمت کابل دارد. استفاده از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته نیز در تولید لوله می تواند استاندارد نهایی را ارتقا بخشیده و سبب بیشتر شدن قیمت و تضمینی شدن عملکرد لوله شود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط خرید کابل لوله مخابرات فیبر نوری و قیمت آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پلی کاران از سال 1381، فعالیت حرفه ای خود را در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن شروع کرده است. ساخت انواع قطعات تزریقی، اتصالات دست ساز، ساخت لوله آبیاری و به ویژه ارائه خدمات لوله کشی و کشاورزی از جمله فعالیت های این شرکت در ابتدای فعالیت حرفه ای بوده است. برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان کلیک کنید.

 • مواد تشکیل دهنده کاور های فیبر مخابراتی چیست؟
 • کابل لوله مخابرات فیبر نوری پلی اتیلن چیست؟
 • ویژگی های اصلی کابل های لوله ای مخابرات فیبر نوری چیست؟

برای خرید محصولات پلی اتیلن و اطلاع از قیمت ها با پلیکاران تماس بگیرید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مشاوره و دریافت پیش فاکتور
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید